Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Відвідувач, хто Ви?

Дата: 30 травня 2020 о 10:17

Освіта в 1921-1939 рр.

Початкова школа в селі Красносілля до 1939 року містилась в старому єврейському будинку. Там навчались учні 1- 4 класів. Навчання велось польською мовою. На всю школу був один вчитель- поляк на прізвище Скорупа. Жителька села Патлата Євгенія Володимирівна, 1936 р.н. згадує про те, як її брат їздив з учителем  на екскурсію у Варшаву і там його вчили користуватися столовим прибором.

Освіта в 1939-1941 рр.

В 1941р. в Західну Україну з Житомирщини приїхала молода вчителька Ганна Іванівна Романенко. Це була перша вчителька Печінок (таку назву мало село Красносілля до 1963 р. )

Однак війна стала на перешкоді навчанню. В цьому ж  старому єврейському будинку.

школа почала працювати лише у 1942р. Пізніше учні 1-4 класів навчалися у звичайній сільській  хатині. В один клас входили учні різного віку.

Освіта у післявоєнні роки

В 1946р. в село приїхала Катерина Степанівна Литвин, яка стала завідуючою школи.

За спогадами Патлатої Є.В., учениці кінця 40-х, початку 50-х років у вичавлений сік з  наростів листочків дуба кидали ржаві гвіздки і таким чином отримували чорнило. А перо встромляли в очеретину чи дерев’яну паличку, обмотували ниткою і так писали. Пробували робити чорнило з буряка, проте воно швидко перетворювалось у звичайну воду.

Важливою подією в життя села стало  відкриття у 1947 р хати-читальні. Книжковим фонд був невеликим, зате читачів - чимало.

У післявоєнні роки  відкрили  два 5 класи по 35 учнів в кожному. Не дивлячись на важкі часи, бажаючих вчитися було багато.

В 1951 р. розпочалося будівництво нової школи. Будували всім селом, зносили дерево із розібраних клунь.

Спочатку було збудовано 2 класні кімнати. Однак місця виявилося замало, адже учнів вистачало на  7 класів. Тоді адміністрацією колгоспу було виділено приміщення старої контори, де навчалися учні початкових класів. Так у 1951 р. була створена семирічна школа. Директорами школи  були Гавренко Євгенія Дмитрівна та згодом Коваленко  Євгенія Дмитрівна.

1953 р. Педагогічний колектив школи

Педагогічний колектив школи кін. 50-х рр.

Учні школи під час вибирання картоплі з колгоспних кагатів

Директор школи С.І.Суріков з учнями школи

Педагогічний колектив. 70-ті роки ХХ ст.

Педагогічний колектив школи. 80 ті роки ХХ століття.

Педагогічний колектив на чолі з директором школи Блищик С.В. 90-ті роки ХХ ст.

Педагогічний колектив на чолі з директором школи Мартинюком В.Д. 2013 р.

Збудоване в 50-х роках приміщення школи проіснувало до 1997 р. У 1997 році було збудоване нове приміщення. Школа із навчального закладу І-ІІ ступенів стала І-ІІІ ступенів.  Де учні не лише с. Красносілля, а й навколишніх сіл можуть здобувати повну загальну середню освіту. Директором школи був призначений Мартинюк В.Д.

Сучасний вигляд школи 2014 р.

Із стін Красносільської школи вийшло багато учнів, які закінчили учбовий заклад і знайшли своє місце в житті. Серед них і  Михайло Дубов, поет,  якого посмертно прийнято до Спілки письменників України.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.